Header Ads

Przerażające odkrycie w trumnie zmarłej!

Społeczność wiejska w Eastern Cape (RPA) jest oszołomiona po tym, jak pracownicy zakładu pogrzebowego dokonali przerażającego odkrycia w trumnie zmarłej. W trumnie 33-letniej Nomveliso Nomasonto Mdoyi, matki piątki dzieci z wioski Mthayisi, niedaleko Mbizany, znaleziono martwego noworodka.

Odkrycie zostało dokonane przez personel zakładu pogrzebowego w dziesiątym dniu po śmierci kobiety, w przeddzień jej pogrzebu. Niespotykane narodziny w trumnie spowodowały wiele spekulacji wśród społeczności, również oskarżeń zmarłej o czary.Fundile Makalana, właściciel domu pogrzebowego Lindokuhle, powiedział:

"Byliśmy tak zszokowani i przerażeni, że nie mieliśmy nawet czasu sprawdzić płci dziecka. Pracuję w branży od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem o przypadku rodzącej zmarłej."


Zarówno martwe dziecko, jak i jego matka, zostali pochowani w jednej wielkiej trumnie. Matka kobiety, 76-letnia Mandzala Mdoyi, stwierdziła, że córka zmarła nagle po tym, jak straciła oddech w swoim domu. W tym czasie była w dziewiątym miesiącu ciąży.

"Po pierwsze zostałam zdewastowana przedwczesną śmiercią mojej córki i teraz doznałam kolejnego wstrząsu w moim życiu. Dowiedziałam się, że urodziła dziecko, gdy nie żyła już od 10 dni. Co to jest? Boże, proszę przyjdź i interweniuj." - powiedziała matka zmarłej kobiety.

Pełnomocnik rodziny Mbikelwa Mpithi poinformował, że skonsultuje się z ekspertami z dziedziny medycyny i sangoma (w języku zuluskim oznacza osoby zajmujące się znachorstwem), aby dowiedzieć się więcej o porodzie po śmierci.

"Nie możemy usiąść z założonymi rękoma i traktować tej sytuacji jak normalną. Chcemy dowiedzieć się więcej na ten temat." - powiedział Mpithi.

Gazeta "Daily Dispatch" przeprowadziła rozmowy z wieloma specjalistami z dziedziny medycyny, którzy twierdzą, że płód może pojawić się na Świecie w wyniku skurczu i rozluźnienia mięśni po śmierci, a także w późniejszej fazie w wyniku powodowania zmian na ciele przez bakterie.

Źródło info: timeslive.co.za
Źródło foto:  By The original uploader was Anlace at English Wikipedia (Transferred from en.wikipedia to Commons.) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.