Header Ads

Václav Klaus o Grecie Thunberg: "To całkowite szaleństwo naszych czasów!"


Były Prezydent Republiki Czeskiej, Václav Klaus w wywiadzie dla parlamentnilisty.cz uznał działalność 16-letniej Grety Thunberg za "całkowite szaleństwo naszych czasów!". Z kolei o obecnej ofensywie klimatycznych alarmistów powiedział, że jest "motywowana wyłącznie polityką". 

Václav Klaus bez ogródek opowiedział o swoim stanowisku dotyczącym rzekomych zmian klimatycznych. Polityk będzie gościem konferencji organizowanej przez Światową Federację Naukowców na Sycylii, której głównym tematem będą właśnie zmiany klimatyczne. Pojawi się na niej kilku laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i innych nauk ścisłych. Jej głównym pomysłodawcą jest dziewięćdziesięcioletni prof. Zichichi, który zajmuje się pracą w CERN w Genewie. Klaus zapowiedział, że podczas wspomnianej konferencji wystąpi z wykładem zatytułowanym "Obecna ofensywa klimatycznych alarmistów jest motywowana wyłącznie polityką." Jak zaznacza były Prezydent Republiki Czeskiej nie ma obecnie żadnych nowych hipotez naukowych czy danych, które sugerowałyby, że wydarzyło się coś rewolucyjnego. Klaus odniósł się także do popularnej szwedzkiej 16-letniej działaczki Grety Thunberg, która zainicjowała strajki szkolne na rzecz klimatu. Dziewczyna stała się gwiazdą Zachodu, a przywódcy polityczni i celebryci tylko pragną zrobić sobie z nią zdjęcie. 

"To całkowite szaleństwo naszych czasów. Fakt, że politycy, naukowcy i dziennikarze słuchają jej i prowadzą z nią poważne rozmowy, jest naprawdę czymś niewiarygodnym. Nie wiem, co to mówi o naszych czasach. To jest smutne." - zaznaczył Klaus. "Niedawno przeczytałem wywiad z jednym z organizatorów [szkolnego strajku klimatycznego], który powiedział, że nie ma już powodu do edukacji, ponieważ nie będzie przyszłości. To jest niewyobrażalna rzecz. Niesamowite jest to, że dorośli ludzie mogą tego słuchać i oklaskiwać to w Parlamencie Europejskim."

Czeski polityk zauważył, że 16-latka jest ofiarą swoich rodziców, którzy zaszczepili w niej takie poglądy i którzy są tak nieodpowiedzialni, że dają ją wykorzystywać do promowania tego typu pomysłów. 

"Wspominam jedno wydarzenie, które odbyło się w Rumunii pod przewodnictwem UE. W maju w Bukareszcie odbyła się duża konferencja zatytułowana "Szczyt dla dzieci". Mówiono, że dzieci powinny być bardziej zaangażowane w poważne podejmowanie decyzji w Unii Europejskiej. To, co dzieje się wokół tej dziewczyny, jest częścią tego rodzaju szaleństwa." - dodał Klaus. 

Szkolny strajk klimatyczny 
Były Prezydent Republiki Czeskiej odniósł się także do słów przewodniczącej Parlamentu Europejskiego von der Leyen, która powiedziała, że Europa musi dążyć do neutralności klimatu. 

"Jeśli chce zmniejszyć emisję CO2 o 50 procent w ciągu dziesięciu lat, wyraźnie chce osłabić europejską gospodarkę. I to mówi osoba, która do niedawna nigdy nie była odpowiedzialna za środowisko w CDU i nigdy nie wypowiedziała się w swoim życiu na ten temat. To czysta polityka, czysta próba zadowolenia dzisiejszego dziwnie ukształtowanego świata."

Klaus zauważył, że czeski instytut meteorologiczny przekazał, że lipiec 2019 jest dziesiątym najgorętszym lipcem od 1961 roku. W ciągu mniej niż 50 lat mamy już dziesiąty najgorętszy lipiec. Czeski polityk twierdzi, że:

"Wszystko jest przejawem beznadziejności polityki. Całkowite wyczerpanie standardowych partii politycznych i fałszywe poszukiwanie quasi-polityków wypowiadających się na wszelkie inne interesujące tematy. Myślę, że jest to ściśle z tym związane."

Vaclav Klaus przypomniał, że przez co najmniej 15 lat zajmuje się tematem tzw. kryzysu klimatycznego. Według niego ten słowny zlepek "kryzys klimatyczny" nie istniał jeszcze dwa lata temu. Termin miał zostać wykreowany przez agencje PR, aby kogoś wprowadzić w błąd.  

Źródło info: parlamentnilisty.cz 
Źródło foto: European Parliament from EU [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / Leonhard Lenz [CC0], via Wikimedia Commons / David Sedlecký [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons /

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.