Header Ads

Londyn: Nowa liderka londyńskiego uniwersytetu ogłasza "kryzys klimatyczny". Uczelnia zakazuje wołowiny.


Kiedy władze Goldsmiths, University of London poszukiwały nowego lidera, który zmieniłby kierunek ich walki ze zmianami klimatu, nie wzięli pod uwagę tych, którzy mieli rzeczywiste kwalifikacje jak np. naukowcy zajmujący się ochroną środowiska. Brytyjski uniwersytet zdecydował się na kogoś z intuicją, czyli eksperta od mody. Frances Corner objęła w tym miesiącu rolę naczelnika we wspomnianej placówce, co jest równoważne ze stanowiskiem wicekanclerza. Kobieta nie marnowała czasu i od razu zareagowała na "kryzys klimatyczny" doprowadzając do zakazu jedzenia i podawania wołowiny na kampusie Goldsmiths. 

Wśród nowych i jakże świeżych pomysłów Corner poza zakazem wołowiny na kampusie, jest także ekwiwalent 12-centowego podatku od butelek z wodą i plastikowych kubków jednorazowego użytku. Decyzja może kojarzyć się z nadmierną regulacją, która doprowadziła Zjednoczone Kolonie do uwolnienia się spod hegemonii Wielkiej Brytanii. Zgodnie z zapowiedzią władz uniwersytetu to część planu Goldsmiths by stać się "organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla" do 2025 roku. 

Goldsmiths, University of London
Corner zobowiązała się także do zainstalowania "znacznie większej ilości" paneli słonecznych i jak najszybszego przejścia do "dostawcy 100% czystej energii". Nowa naczelnik chce, aby kursy dotyczące zmian klimatu i redukcji emisji węgla były bardziej dostępne dla studentów, choć uniwersytet nie określił programów nauczania czy wydziałów akademickich, które zajęłyby się tymi tematami. 

Według CNN, brytyjski Komitet ds. Zmian Klimatu stwierdził, że większość gazów cieplarnianych wytwarzanych przez brytyjskie gospodarstwa pochodzi z produkcji jagnięciny, wołowiny i nabiału. Sama Corner podzieliła się opinią, że mleko powinno być także zakazane na terenie kampusu. 

Źródło info: College Fix
Źródło foto:  Alex Blandford [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons Erikoinentunnus [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons / Goldmiths University of London

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.