Header Ads

Izrael: Gepard uciekł z Biblijnego Zoo w Jerozolimie.


W minioną niedzielę siedmioletni gepard o imieniu Desert zdołał przeskoczyć przez ogrodzenie swojego wybiegu w Biblijnym Zoo w Jerozolimie. Zwierzę było na zewnątrz swojej klatki przez 6 minut. 

Według pracowników zoo, gepard, urodzony w Południowej Afryce, który od śmierci innego samca w podeszłym wieku kilka lat temu był jedynym w swoim rodzaju okazem w izraelskiej placówce, zdołał wydostać się klatki w godzinach otwarcia zoo dla zwiedzających. Kot zdecydował się jednak na krótki spacer w zalesionym kierunku, całkowicie przeciwnym niż miejsce, gdzie gromadzą się zwiedzający. 

W tym czasie w Jerozolimie padał deszcz, dlatego też na terenie zoo nie było zbyt wielu gości. Gepard przebywał poza swoim wybiegiem przez około sześć minut, aż pracownicy zorientowali się, że niebezpiecznemu zwierzęciu udało się wyjść na otwartą przestrzeń. Gdy tylko zdali sobie sprawę z tego, co się stało, pracownicy zoo wprowadzili cały tłum odwiedzających do zamkniętych pomieszczeń i ogłosili tryb awaryjny na terenie placówki. W ciągu sześciu minut udało im się zmusić geparda do przeskoczenia przez ogrodzenie z powrotem do jego bezpiecznego wybiegu. 

Źródło info: Jewishpress.com
Źródło foto: Charles J Sharp [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.