Header Ads

Chicago: 55 osób widziało Mothman'a w 2017 roku.

Mothman - słynna czerwonooka kreatura przypominająca sowę, która rzekomo prześladuje mieszkańców Point Pleasant w stanie Wirginia od połowy lat 60. - przeniosła się do Chicago. Według najnowszego raportu w zeszłym roku zanotowano aż 55 przypadków obserwacji Monthman'a, a spotkania te wskazują, że ludzie mogli dostrzec aż co najmniej trzy różne skrzydlate stworzenia. 

Historia zaczyna się od cytatu John'a Amitran'o, który pracuje jako ochroniarz w restauracji Logan Square o nazwie "The Owl" (Sowa). Mężczyzna powiedział, że zobaczył coś niezwykłego na zewnątrz budynku:

"Widziałem latający samolot, ale także coś poruszczającego się niezręcznie pod nim. Nie wyglądał jak nietoperz, bardziej jak z ilustracji pterodaktyli, o smukłej głowie i skrzydłach. Wiem jak ptaki i nietoperze wyglądają. Ta rzecz nie miała żadnych piór ani sierści i nie latała jak coś, co kiedykolwiek widziałem."

Amitrano dalej opisał stworzenie z "muskularnymi nogami, wystającą kością ogonową i ludzkim kształtem". Stworzenie miało przelecieć dziwnym ruchem - falującym w górę i dół. 

Magazyn Vice przeanalizował podobne obserwacje Mothman'a w Chicago w 2017 roku i odkrył podobieństwa w raportach:

"Duża, czarna, nietoperzowa istota o jarzących się czerwonych oczach" podobna do "dużej sowy" lub coś, co przypominało "gotyckie gargulce" lub "Mothman". Większość naocznych świadków zauważyła postać w trakcie lotu, ale niektóre szczegółowe raporty informują, że wylądował na dachach samochodów, zaglądając przez okna i rzucając się na przechodniów. 

Dziennikarze Vice rozmawiali z Lon'em Strickler'em, który prowadzi stronę internetową zajmującą się kryptozoologią - Phantoms and Monsters - i jest autorem książki "Mothman Dynasty: Chicago's Winged Humanoids". Strickler przeprowadzał wywiady z osobami, które twierdzą, że doświadczyły tego rodzaju obserwacji, i doszedł do następujących wniosków:

"Ta grupa obserwacji jest historyczna pod względem kryptozoologii. Po pierwsze dzieje się to w większości w mieście, a także w ciągu krótkiego okresu występuje tak wiele obserwacji."

Według Vice, Strickler uważa, że "w Chicago są co najmniej trzy latające humanoidy ze względu na różne lokalizacje, koncentracje obserwacji w niektórych dzielnicach i niewielkie różnice w zeznaniach naocznych świadków."

Obserwacje Monthman'a z Point Pleasant ostatecznie zakończyły się tragicznym zawalniem się Srebrnego Mostu do rzeki Ohio 15 grudnia 1967 roku. Strickler nie wierzy, że stworzenie widziane w Chicago może doprowadzić do podobnych wydarzeń:
"Te istoty są mniej agresywne niż te w Point Pleasant. Sądzę, że wtedy było widziane tylko jedno stworzenie. Myślę, że są to istoty z krwi i kości, które nie są z tego Świata."

Artykuł magazynu Vice kończy wywiad z psychologiem z University of Chicago, dr David'em A. Gallo, który ma w sobie potężną dawkę sceptycyzmu wobec sensacyjnej historii o powrocie Mothman'a:
"Istnieje zjawisko, w którym są prawdziwe doświadczenia z doświadczeniami, w których występują dziury i luki. Czasami umysł nie jest w stanie ich wypełnić, dlatego jeśli coś jest sugerowane takim osobom jako prawdopodobny scenariusz - jak Mothman lub cokolwiek - ta osoba może być skłonna wypełnić luki."

Źródło info: horrornewsnetwork.net
Źródło foto: By Mostlymade (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.