Header Ads

Niezwykła struktura odkopana w Meksyku!Starożytna kamienna struktura odkopana w Meksyku mogłaby być przedstawieniem Wszechświata - do takich wniosków doszli badacze z National Institute of Anthropology and History (INAH). Archeolodzy natknęli się na tysiącletnią kamienną świątynię Azteków, która według nich jest starożytnym projektem wszechświata. 

Kamień "Tetzacualco" został odkryty na dnie wulkanu w paśmie Kordyliera Wulkaniczna. Świątynia pierwotnie została umieszczona w stawie. Składa się z kamiennych, ceramicznych fragmentów, litowych materiałów, lapidarium i resztek organicznych, które były związane z Tlalokiem - bogiem deszczów i piorunów w kulturze Azteków. 

National Institute of Anthropology and History (INAH) wystosowała oświadczenie:

"Istnienie tetzacualco w środku naturalnego stawu i efekt optyczny, który pojawia się, gdy lustro wody, z którego wydaje się, że struktura emanuje, sugerują, że miejsce to jest reprezentacją pradawnych czasów i przestrzeni, miniaturowego modelu wszechświata"

Archeolog Iris del Rocio Hernandez Bautista powiedziała:

"W tym obszarze zidentyfikowano na powierzchni materiały ceramiczne, niektóre z nich datowane od VII do XII wieku. W sumie dowody archeologiczne zajmują powierzchnię około 300 na 100 metrów."
Bautista dodała, że niegdyś pływający kamień przedstawiał - potwora Ziemi - krokodyla, który symbolizował ziemię unoszącą się w pierwotnych wodach. Według jednej z azteckich tradycji, "Boski Krokodyl" był imieniem ocalałego z powodzi, który uratował się w canoe i ponownie zaludnił ziemię.Jak powiedziała: 

"Te efekty wizualne, oprócz cech charakterystycznych elementów, które tworzą relację między sobą, pozwalają przypuszczać, że Nahualac może reprezentować mikrokosmos, który przywołuje prymitywne wody i początek mitycznej czasoprzestrzeni."Źródło info: Mirror.co.uk
Źródło foto: Isaac Gomez / Proyecto Arqueologico Nahualac / Arturo Cruz / Terrasat Cartografi'a

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.