Header Ads

Watykan: "Szukaj tam, gdzie wskazuje anioł". Rodzina Orlandi chce otwarcia watykańskiego grobowca.


Rodzina Emanueli Orlandi, obywatelki Watykanu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach w wieku 15 lat w czerwcu 1983 roku, poprosiła Watykan o ponowne otwarcie tego, co nazywa "podejrzanym" grobowcem na cmentarzu Campo Santo Teutonico na granicy Watykanu i Włoch.

"Mogę potwierdzić, że list od rodziny Emanueli Orlandi został przyjęty przez (Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej) kardynała Pietro Parolina." - powiedział tymczasowy rzecznik Watykanu, Alessandro Gisotti. 

Gisotti przekazał, że prośba rodziny Orlandi o ponowne otwarcie grobowca "będzie teraz badana". 

Prawnik rodziny zwrócił się do Papieża z prośbą o dostęp do dossier, które dotyczy śledztwa w sprawie zaginięcia Emanueli Orlandi. Prośba wiążę się z postanowieniem Papieża o otwarciu Watykańskiego Archiwum dla Pontyfikatu Piusa XII w 2020 roku. Zeszłego lata prawnik rodziny Orlandi otrzymał anonimową notatkę z enigmatycznym zdaniem "szukaj tam, gdzie wskazuje anioł". Dochodzenie doprowadziło następnie rodzinę do wniosku, że szczątki 15-latki mogą znajdować się w grobowcu na cmentarzu Campo Santo Teutonico, gdzie będący na cmentarnym murze anioł trzyma arkusz z napisem RIP. 


Zaginięcie Orlandi miało miejsce 22 czerwca 1983. Emanuela wybrała się na zajęcia do szkoły muzycznej. Pierwszym podejrzanym związanym z jej zniknięciem był były rektor bazyliki św. Apolinarego.W czerwcu 2005 roku, po emisji odcinków programu o osobach zaginionych poświęconego Emanueli Orlandi, odebrano telefon od anonimowego informatora, który twierdził, że Emanuelę pochowano w sarkofagu w bazylice św. Apolinarego, w grobie Enrico De Pedisa. Na polecenie prokuratury otwarto grób De Pedisa, lecz nie znaleziono w nim szczątków zaginionej dziewczyny. W maju 2012 roku znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth stwierdził, że Emanuela została porwana przez Żandarmerię Watykańską do udziału w grupowych aktach seksualnych.

Źródło info: ANSA / Wikipedia
Źródło foto: Johannes Müller [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.