Header Ads

Łowca duchów zarejestrował "ostatniego powieszonego mężczyznę" w najbardziej nawiedzonym więzieniu Wielkiej Brytanii.

Tony Ferguson nakręcił mrożący krew w żyłach filmik z więzienia Bodmin. Łowca duchów twierdzi, że udało mu się uchwycić w kadrze ostatnio powieszonego człowieka w Kornwalii, w najbardziej nawiedzonym więzieniu w Wielkiej Brytanii.

Ferguson postanowił odwiedzić zamkniętą od lat 20. XX wieku placówkę wraz ze swoją żoną Bev. Miejsce słynie z egzekucji najgorszych zbrodniarzy w kraju. Po upewnieniu się, że są jedynymi gośćmi słynnej atrakcji, para twierdzi, że uchwycili wiele nadprzyrodzonych incydentów. Wśród nich znalazły się przerażające odgłosy czy słynne orbsy latające po pokojach. Ale Tony, który mieszka w Southampton, powiedział, że jego najstraszliwszym momentem w całej podróży była sytuacja, gdy światła stały się kompletnie białe przed tym, jak pojawiła się pełna postać zjawy w pustym korytarzu. 32-latek wierzy, że uchwyconą postacią może być William Hampton, ostatni człowiek, którego powieszono w hrabstwie. Tony na kilka sekund przed zjawiskiem wywołał na głos postać Hampton'a. 

"Mieliśmy zadrapania, uderzenia, EVP, dziwne odgłosy, cienie, mgły, silne orbsy i najlepszego ze wszystkich duchów. Osoby zarządzające zamkniętym więzieniem Bodmin potwierdziły, że również widziały tego ducha i były zszokowane niektórymi uchwyconymi zjawiskami. Teraz mówi się o tym, że jest to najbardziej nawiedzone więzienie w Wielkiej Brytanii i doszło do najbardziej szalonych rzeczy."

William Hampton z St Erth został skazany na karę śmierci za morderstwo przez sąd w Bodmin - 24 czerwca 1909 roku. Miesiąc wcześniej 24-latek udusił swoją dziewczynę Emily Tredea - 16-latkę z wioski Vicarage Row. Według strony internetowej British Executions, mężczyzna spotkał się z nastolatką w Kornwalii po kilku latach pracy w Ameryce. Zaręczyli się w 1908 roku, ale kilka miesięcy później, po tym jak Emily prawdopodobnie powiedziała, że nie zostanie już u William'a, zabił ją w rodzinnym domu. Morderca oddał się policji po ucieczce z miejsca zdarzenia. Został stracony 20 lipca 1909 roku przez co stał się ostatnim powieszonym człowiekiem w Kornwalii. 


W sumie, między 1735, kiedy otwarto więzienie, a 1909 rokiem, 60 osób, w tym 8 kobiet zostało straconych w więzieniu Bodmin. Więzienie całkowicie zostało zamknięte na początku XX wieku, a budynki zostały sprzedane w 1929 roku. 

Źródło info: Mirror.co.uk
Źródło foto: Screen - Youtube 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.